Ticari Bina Çatı Güneş Enerjisi Santralleri

Entegro Fotovoltaik Sistemleri bölgesinde en fazla çatı üstü güneş enerji sistemi kurulumu yapmış firmadır. Entegro okul, kamu binası, endüstriyel tesis, tavuk çiftliği, büyükbaş hayvan çiftliği, incir deposu, soğuk hava deposu ve benzeri birçok işletme çatısına ve otoparkına anahtar teslim solar enerji sistemleri kurmuş ve devreye almış bir güneş enerjisi firmasıdır. Bu tesislerden hemen hemen hepsinin işletme ve bakım sürecini de yönetmektedir. GES kurulumu yapan firmaların çoğundan farklı olarak Entegro sadece işletme bakım işiyle ilgilenen bir ekibe ve kendi geliştirdiği izleme sistemine sahiptir.

İşletme olarak çatınıza bir güneş enerjisi yatırımı düşünüyorsanız, bizimle irtibata geçtiğiniz taktirde işletmenizi ziyaret ederek ücretsiz olarak yapacağımız keşif sonrasında tarafınıza detaylı bilgi veririz. Sürecin devamında da tecrübe ve bilgimizle yüksek kalite standartlarımıza sahip bir solar firma olarak size hizmet sunarız.

Keşif sonrası yapılacak işleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sistem tasarımı,
  • Fiyatlandırma ve fizibilite analizi
  • Elektrik dağıtım kuruluşu başvuruları
  • İlgili mercilerden gerekli izinlerin alınması
  • Projelendirme / onay süreçleri
  • Tedarik ve kurulum
  • Kabul işlemleri
  • İşletme ve bakım

TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLEN BİR PLANLAMA VE PROJELENDİRME SÜRECİ

Elektrik, İnşaat ve Enerji Sistemleri Mühendislerinden geniş bir kadro tarafından yürütülen planlama ve projelendirme süreci

KURULUMDA TECRÜBELİ BİR EKİP

Güneş Enerjisi Santrali kurulumu yapan diğer firmaların aksine Entegro tesisin montajını kendi kadrosunda bulunan tecrübeli tekniker ve mühendislerle tamamlar. Asla taşeron kullanmaz.

İŞLETME SÜRESİ BOYUNCA YOL ARKADAŞLIĞI

Sorumluluk duygusu yüksek bir güneş enerjisi firması olarak en az 25 yıl işletme süresi boyunca müşterimizin yanındayız.

İşletmeniz için Güneş Enerjisi Santralinin kurmanın faydaları

Endüstriyel tesis, depo, tarımsal işletme, soğuk hava deposu, hayvancılık tesisi, okul, hastane, otel ve benzeri ticari işletmelerin hepsi güneş paneli yerleşimi yapılabilecek çatılara sahiptir. Bu binaların hepsinde yüksek yoğunlukta elektrik enerjisi tüketilir ve her ay elektrik enerji tedarikçilerine yüksek miktarda fatura öderler.

Bu faturaların bir kısmının ya da tamamını artık ödemek zorunda olmadığınızı düşünün. Bunun yerine ortalama 5 ya da 6 yıl aynı miktardaki fatura tutarını bankanıza kredi geri ödemesi olarak yatırıyorsunuz, bu sürenin sonunda elektrik faturası derdinden kurtulmuş oluyorsunuz. Solar enerji sisteminiz tasarım / kullanılan malzeme / işçilik bakımından yüksek kalitedeyse yani Entegro gibi yüksek kalite standartlarına sahip bir solar kurulum firmasını tercih ederseniz, geri kalan 17 – 18 yıl boyunca da size bedava elektrik üretecektir.   

İşletmeler elektrik tüketiminin büyük bir çoğunluğunu güneşten yararlanılabilen saatlerde yaparlar. Yaz aylarında soğutma ihtiyacından dolayı elektrik tüketimi artmaktadır. Bu bakımdan tüketiminize göre ölçeklendirilerek kurulan bir fotovoltaik enerji sistemi öz tüketiminizi karşılayabilir. Üretiminizden fazlasını tüketebilir, enerji üretemediğiniz zaman elektriğinizi şebekeden almaya devam edersiniz. Mahsuplaşma sayesinde şebekeden aldığınız ve şebekeye verdiğiniz enerji miktarları biribini dengeleyebilir. 

Bunun yanı sıra işletmenin elektrik şebekesine bağlantı gücü, bağlantı şekli (işletme direkt alçak gerilimden mi ya da kendine ait bir trafo üzerinden mi şebekeye bağlanıyor?) çatısına kurmak istediği fotovoltaik enerji sisteminin büyüklüğünü direkt etkiler.

Fotovoltaik enerji sistemine sahip olmak isteyen ticari bir işletmenin çatıları ilk etapta statik yönden analiz edilir. Yük taşıma kapasitesi bakımından çatının yetersiz olması durumunda solar paneller monte edilmeden önce çatının güçlendirilmesi gerekir. Bunun için statik projelerin hazırlanıp ilgili kurumlara onaylatılması şarttır.

Çatısında solar elektrik sistemi bulunan bir işletme bu durumu reklam aracı olarak kullanarak rekabet avantajı elde edebilir. Güneş enerji sistemi ile karbon ayak izini azaltan işletme toplumdaki imajını ve itibarını güçlendirir.

Ücretsiz keşif için hemen irtibata geçin!

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: 10005. Sk. No: 3, 35865 İtob Osb/Menderes/İzmir

ÇALIŞMA SAATLERİ: Pazartesi-Cuma: 09.00 – 17.30

Bize Ulaşın