Güneş ENERJİSİ İŞLETME BAKIM

Güneş Enerji Santrali Sürekli Kontrol Altında Tutulmalı, Periyodik Bakımı Yapılmalı ve Arızalara Anında Müdahale Edilmelidir.

Yatırımcı açısından düşünüldüğünde; mevzuatın oldukça karmaşık olduğu ülkemizde bir Güneş Enerji Santrali nin yatırımını tamamlayıp devreye almak, kabul işlemlerini sonuçlandırmak bir başarıdır. Ancak kurulan güneş enerjisi sisteminin asıl başarısı işletme sürecinde gözlemlenebilecektir. Burada da güneş enerjisi işletme bakımının payı yüksektir.  Başarılı bir güneş enerji sistemi için;

  • Devreye alındıktan sonra optimize edilmiş olmalıdır, solar modülleri ve diğer ekipmanı olabilecek en yüksek verimlilikle enerji üretip sayacın şebeke tarafına iletebilmelidir.
  • Yüksek bir Performans Oranı (Performance Ratio / PR) ile işletilmelidir.
  • Kurulum öncesi yapılan finansal ve performans oranı hesaplarını yakalayabilmelidir.
  • Güneş panelleri ve arazi periyodik olarak değil, kirlendiğinde temizlenmelidir.
  • Uluslararası standartlara göre periyodik bakımları yapılmalıdır.
  • Ekonomik ömürleri beklenenden fazla olmalıdır.
  • Verim düşüşleri anında fark edilmeli ve müdahale edilmelidir.
  • Arızalar anında fark edilmeli müdahale edilmelidir.
  • Dağıtım kuruluşu üretim dökümleri ve faturaları kontrol edilmelidir.
  • Şebeke işletmecisine karşı yükümlülükleri eksiksiz olarak yerine getirilebilmelidir.

KURULUM SONRASINDA DA PROFESYONEL HİZMET

2013 Yılından beri hem solar enerji yatırımcısı hem de EPC olmanın kazandırdığı tecrübeyi müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz

GÖZÜMÜZ 7/24 SANTRALİNİZİN ÜSTÜNDE

İzleme sistemimiz ve geliştirdiğimiz algoritmalarla arıza ve verim kayıplarını anında belirliyor ve ortadan kaldırıyoruz

FİNANSAL GÜCÜMÜZ VE YEDEK PARÇA STOKLARIMIZLA GES İŞLETME SÜRESİNCE MÜŞTERİLERMİZİN YANINDAYIZ

Sıradan bir solar EPC firmasıyla çalıştığınızda inverteriniz arızalandığında ne olur? Bize ulaşın size anlatalım.

Güneş enerjisi santrallerinin finansal beklentilerin yerine getirebilmesi, kredi taksitlerinin ödenmesinde yatırımcısını zorlamaması için bilgili, tecrübeli ve GES sahasına yakın bir işletme – bakım servis sunucusuyla çalışması gerekir.

Firmamız EPC (Mühendislik – Tedarik – Kurulum) tecrübesiyle bölgesinde birçok çatı / arazi güneş enerjisi santraline işletme – bakım hizmeti sunmaktadır.  Entegro, Fixente markası ile sadece solar işletme bakım üzerine çalışan ekibi ile bölgesinde yaygın hizmet ağıyla 365 gün 24 saat bu hizmetlerin tamamını yüksek kalite standardıyla sunmak üzere müşterilerinin her zaman yanındadır.

Bunların yanı sıra firmamız uzun zamandır işletmede olan güneş enerjisi santrallerinin detaylı kontrollerini gerçekleştirip, performansın arttırılması için de çalışmalar yapmaktadır.

GES işletme bakımın olmazsa olmaz unsurlarından biri de uzaktan izleme ve kontroldür. Entegro AR – GE ekibi kendi uzaktan izleme ve SCADA sistemini geliştirmiştir. Her bir GES’in Lisanssız Elektrik Yönetmeliği kapsamında sahip olması gereken SCADA sistemi olarak da bilinen Lisanssız Elektrik Santralleri (LES) izleme sistemin tüm alt yapısını Entegro AR – GE ekibi tasarlamıştır. Entegro müşterileri kendimizin tasarladığı ve işlettiği SCADA panosunun avantajlarını yaşarlar.

Ücretsiz keşif için hemen irtibata geçin!

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: 10005. Sk. No: 3, 35865 İtob Osb/Menderes/İzmir

ÇALIŞMA SAATLERİ: Pazartesi-Cuma: 09.00 – 17.30

Bize Ulaşın